آموزش همدلی

 

آموزش همدلی سخت است، اما در اینجا یک ترفند وجود دارد که آن را تقویت می کند.

برخی از افراد ممکن است به شما بگویند که بچه ها حتی تا سن شش یا هفت سالگی قادر به احساس همدلی نیستند. اما به این سادگی نیست. بچه ها حتی در دوران نوزادی شروع به توسعه مهارت های همدلی می کنند ، بنابراین قطعاً این چیزی است که می توانید به عنوان والدین آن را پرورش دهید.

3 گام ساده اما قدرتمند برای آموزش همدلی

وقتی با فرزندتان بیرون رفتید و کودک دیگری را می بینید که ناراحت است، این کار را انجام می دهید:

  • به آنچه در حال رخ دادن است اشاره کنید . به عنوان مثال، “آن بچه گریه می کند.”
  • از کودک خود در مورد آن بپرسید : “به نظر شما آن کودک در حال حاضر چه احساسی دارد؟” اگر فرزندتان شانه‌هایش را بالا می‌اندازد و نمی‌تواند به یک احساس فکر کند، سعی کنید چند گزینه را انتخاب کنید، مانند «فکر می‌کنید او احساس غمگینی یا عصبانیت می‌کند؟
  • طوفان فکری راه بیاندازید که چه چیزی می تواند به آن کودک کمک کند: “چه چیزی به آن کودک کمک می کند تا احساس بهتری داشته باشد؟” چند ثانیه بیشتر از آنچه فکر می کنید باید صبر کنید تا به کودکتان فرصت فکر کردن بدهید. اما اگر او نمی تواند به چیزی فکر کند، می توانید بپرسید: “چه چیزی به شما کمک می کند وقتی چنین احساسی دارید احساس بهتری داشته باشید؟”

این کار را هر بار که وقتی در جمع هستید و با کودکی ناراحت مواجه می شویم انجام دهید. زمانی که در تلویزیون چیزی را تماشا می کنید که کودکی ناراحت است انجام دهید. حتی وقتی با هم کتاب می خوانید و کودکی در داستان غمگین است یا گریه می کند این کار را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید