نکاتی برای پوشاندن لباس به فرزندتان

تجربه پدر و مادر شدن مخصوصا برای اولین بار منحصر به فرد است. با این حال، مراقبت از نیازهای کودک، به ویژه هنگام انتخاب لباس مناسب، می­تواند استرس زا باشد. از سوی دیگر، بسیار مهم است که به یاد داشته باشید که یک لباس راحت برای کودک شما سلامت و شادی او را تضمین می کند.

دانستن اینکه از کجا شروع کنید می‌تواند با توجه به گزینه‌های بسیار زیاد می­تواند بسیار چالش برانگیز باشد. اما لازم نیست نگران باشید زیرا این پست نکات مفیدی را برای پوشاندن راحت لباس کودک برای شما دارد.

پارچه مناسب را انتخاب کنید

پوست کودک حساس است، بنابراین انتخاب لباس های ساخته شده از مواد طبیعی ضروری است. پارچه های نرم و قابل تنفس مانند بامبو و پنبه گزینه­های ایده آلی هستند. آنها روی پوست نرم هستند و به هوا اجازه گردش می دهند که به جلوگیری از گرمای بیش از حد کمک می­کند.

الیاف مصنوعی مانند نایلون و پلی استر گرما را محبوس می­کند و باعث ناراحتی نوزاد می شود. بنابراین، هنگام انتخاب لباس کودک، قبل از خرید، برچسب پارچه را بررسی کنید.

آب و هوا را در نظر بگیرید

حتما لباس مناسب برای آب و هوا به کودک بپوشانید. در هوای گرم، لباس‌های سبک و قابل تنفس به کودک بپوشانید. در هوای خنک تر، از چند لایه لباس برای گرم نگه داشتن کودک خود استفاده کنید.

لباس پشمی یک گزینه است، اما مطمئن شوید که برای نوزادان در نظر گرفته شده است تا از تحریک پوست آنها جلوگیری شود. نوزادان گرما را از طریق سر خود از دست می دهند، بنابراین می توانید وقتی هوا خنک است، کلاه اضافه کنید.

به سایز توجه کنید

اندازه لباس نقش مهمی در راحتی و ایمنی کودک شما دارد. لباس­های گشاد می­تواند یک خطر ایمنی باشد، در حالی که لباس­های خیلی تنگ حرکت کودک را محدود می­کند و باعث ناراحتی می­شود. بنابراین هنگام خرید لباس نوزاد باید جدول سایز­بندی را در نظر بگیرید.

لباس با استفاده آسان را انتخاب کنید

لباس­هایی را انتخاب کنید که استفاده از آنها ساده باشد، به خصوص برای نوزادان. به دنبال لباس‌های زیپ‌دار و گیره‌دار بروید تا تعویض مکرر پوشک را آسان کنید. مدیریت دکمه­ها ممکن است سخت باشد، به خصوص اگر عجله دارید. بنابراین، لباس‌هایی را در نظر بگیرید که به راحتی می‌توان آن‌ها را پوشید و درآورد.

سن کودک خود را در نظر بگیرید

لباسی بپوشانید که با سطح فعالیت کودکتان مطابقت داشته باشد. نوزادان بیشتر اوقات می­خوابند، بنابراین لباس­های نرم ایده آل هستند. اما با افزایش سن، نوزادان شروع به حرکت زیادی می­کنند، بنابراین در این مورد لباس هایی را انتخاب کنید که امکان حرکت زیاد را داشته باشند. هنگامی که آنها شروع به خزیدن کردند، لباس هایی با زانوهای تقویت شده تهیه کنید تا به خود آسیب نرسانند.

راحتی را به مد ترجیح دهید

پوشاندن لباس­های دوست داشتنی به نوزاد سرگرم کننده است، اما به یاد داشته باشید که راحتی او را بر هر چیز دیگری ترجیح دهید. لباس­هایی که به راحتی پوشیده و درآورند و روی پوست کودک شما نرم باشند، ایده آل هستند. اما لباس هایی با تزئینات و درزهای خشن می توانند پوست ظریف آنها را تحریک کنند.

استفاده از پوشاک جانبی

پوشاک جانبی مانند کلاه، دستکش و چکمه می­توانند سطح راحتی کودک شما را افزایش دهند. شما می­توانید از آن­ها برای گرم نگه داشتن کودک خود در هوای سردتر استفاده کنید. در هوای گرم همچنان می توانید از کلاه برای محافظت از کودک خود در برابر نور خورشید استفاده کنید.

پاها را آزاد کنید.

در صورت امکان، پای کودک خود را برهنه بگذارید. پاها به عنوان مرکز عصبی بدن عمل می­کنند. بنابراین، برهنه گذاشتن پای کودک، فضای بیشتری برای کاوش حسی می­دهد. جوراب روی برخی از سطوح داخلی ممکن است لغزنده باشد، اما پاهای برهنه باعث کشش می شود.

حذف برچسب ها

در حالی که برچسب­ها وقتی می­خواهید از محتوای پارچه لباس کودک خود مطلع شوید مفید است، اما ممکن است خارش بیاورد و پوست او را تحریک کند. برچسب­های خش دار حواس نوزادان را از یادگیری و مشاهده در حین حرکت دور می­کند. بنابراین، بهتر است لباس هایی با برچسب های غیر ساینده پیدا کنید، یا می توانید تمام برچسب­ها را از لباس آنها پاک کنید.

برهنه کردن

بهترین لباس برای نوزاد بی لباسی است. در حالی که پوشیدن لباس، نوزادان را دوست داشتنی و جذاب می کند، رها کردن آنها گاهی برهنه توصیه می­شود. نوزادان را می توان از 9 ماهگی تا 2 سالگی برهنه رها کرد.

برهنه ماندن از نظر رشد برای کودک مفید است زیرا از یکپارچگی حسی پشتیبانی می کند و به آنها اجازه می دهد تا محیط خود را از طریق پوست خود کشف کنند. تماس پوست به پوست با والدین یا مراقبان نیز رشد مغز و توانایی شیردهی کودک را افزایش می دهد.

اما قبل از اینکه آنها را برهنه کنید، مطمئن شوید که محیط نه مرطوب و نه زبر است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید