چگونه از تحصیل فرزند خود حمایت کنیم

به عنوان والدین یا مراقب اولیه، شما باید نقش مهمی در آموزش فرزندتان داشته باشید. حمایت و مشارکت شما می­تواند تفاوت قابل توجهی در زندگی، مدرسه و موفقیت تحصیلی آنها ایجاد کند، به همین دلیل بسیار مهم است که بتوانید آن را برای آنها فراهم کنید.

این نکات را دنبال کنید تا به حمایت از تجربه آموزشی فرزندتان کمک کنید و به او کمک کنید تا بهترین نتیجه را از دوران تحصیل خود داشته باشد.

به مطالعات آنها علاقه نشان دهید.

یکی از ساده‌ترین و شاید مؤثرترین راه‌ها برای حمایت از تحصیل فرزندتان این است که نشان دهید به زندگی مدرسه و تحصیل او علاقه دارید. در حالی که می‌تواند آخرین چیزی باشد که می‌خواهید در حین نوشیدن چای در مورد آن بشنوید، پرسیدن از آنها در مورد روزشان در مدرسه، چیزهایی که آموخته‌اند و احساسشان نسبت به کلاس‌هایشان می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد. با نشان دادن علاقه واقعی به پیشرفت تحصیلی آنها، می توانید به آنها کمک کنید تا احساس ارزشمندی پیدا کنند. این می­تواند به این معنی باشد که آنها در مواقعی که به کمک هم نیاز دارند بیشتر به سراغ شما می آیند، که این یکی دیگر از حمایت های مهم شما است.

یک محیط یادگیری مثبت ایجاد کنید.

خانه شما باید مکانی باشد که باعث شود فرزندانتان احساس آرامش و امنیت کنند و در عین حال یادگیری را تشویق کنید . این می تواند هر چیزی باشد، از باز بودن تا پاسخ دادن به هر سؤالی که فرزندان شما ممکن است داشته باشند تا اطمینان از داشتن مکانی آرام و راحت برای مطالعه با تمام تجهیزات و منابع لازم برای انجام بهترین کار. یک روال خوب که امکان مطالعه، تفریح، استراحت و آرامش را فراهم کند ضروری است، بنابراین مطمئن شوید که آنها برای هر سه وقت دارند.

خواندن با هم را امتحان کنید.

خواندن یک مهارت ضروری است که در مدرسه و در کل زندگی مورد نیاز است. همچنین می توانید با مطالعه با فرزندتان در خانه به راحتی از آن حمایت کنید. کتاب‌های مناسب سن را که جالب و جذاب هستند انتخاب کنید و به نوبت با صدای بلند بخوانید که می‌تواند به ایجاد اعتماد به نفس کمک کند! این همچنین می تواند زمان خوبی برای گپ زدن در مورد داستان، گذراندن زمان با کیفیت با هم و ایجاد مهارت های درک مطلب باشد.

در اینجا شایان ذکر است که ناتوانی هایی مانند نارساخوانی می تواند خواندن و نوشتن را برای افراد دشوار کند، به این معنی که آنها ممکن است به حمایت تخصصی بیشتری برای کمک به تسلط بر مهارت نیاز داشته باشند. از هر 5 نفر 1 نفر مبتلا به نارساخوانی است و جای نگرانی وجود ندارد، فقط مطمئن شوید که حامی و صبور باشید.

مراقب تکالیف خانه باشید.

دانستن اینکه فرزندتان هر شب چه تکالیفی دارد و در صورت نیاز به او کمک می‌کند، می‌تواند به او کمک کند تا در مسیر خود ادامه دهد. مهم است که کار را برای آنها انجام ندهید، زیرا آنها باید خودشان یاد بگیرند، اما می توانید برای رسیدن به هدف به آنها حمایت و راهنمایی ارائه دهید. آنها را تشویق کنید تا در صورت نیاز کمک بخواهند، و برای پاسخ به هر سؤالی که ممکن است داشته باشند در دسترس باشید – حتی اگر مجبور باشید از Google بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید