چگونه کودک خود را به غلت زدن و حرکت کردن تشویق کنیم؟

چه زمانی کودک می تواند غلت بزند؟ نکاتی برای کمک به غلت زدن

قبل از اینکه کودک بخزد یا راه برود، غلت زدن را یاد می گیرد

غلت زدن یک نقطه عطف 4-6 ماهگی است و نشانه تشویق کننده ای برای قدرت اصلی کودک در حال رشد است. غلت زدن به قدرت سر و تنه، جابجایی وزن و استحکام بدن کمک می کند، که همگی برای رشد مهارت های حرکتی درشت بسیار مهم هستند.

آیا کودک در غلت زدن مشکل دارد؟ شاید آنها تا حدی به آنجا می‌رسند اما کار را کامل نمی‌کنند، یا شاید اصلاً به نظر نمی‌رسند که علاقه‌ای به چرخیدن داشته باشند. حتی ممکن است کودک در یک جهت غلت بزند (معمولی است که کودک ابتدا از شکم به پشت بغلتد) اما در جهت دیگر نه. همه اینها طبیعی هستند! برخی از کوچولوها فقط به کمی تشویق یا حمایت بیشتر نیاز دارند تا از جای خود حرکت کنند.

اول، چه نشانه هایی وجود دارد که کودک آماده غلتیدن است؟ در اینجا مواردی وجود دارد که باید به دنبال آنها باشید:

  • کودک در حالی که دراز می کشد سر خود را بلند می کند
  • کودک در حالی که روی شکم خوابیده به سمت اسباب بازی ها می رود
  • هر نشانه ای که نشان دهد عضلات گردن قوی تر می شوند

در اینجا چند نکته برای تشویق چرخیدن وجود دارد:

با Tummy Time همراه باشید. این تمرین به تقویت گردن و ناحیه مرکزی بدن کمک می کند. همچنین به نوزاد زمان می‌دهد تا غلت زدن را امتحان کند، زیرا در موقعیت مناسبی قرار دارند. زمان شکم نیز موقعیت بسیار خوبی برای کودک برای شروع تمرین تغییر وزن است که برای غلتیدن لازم است.

کودک را تشویق کنید تا زمانی که روی شکم است به سمت اسباب بازی ها برود. این به آنها کمک می کند تا یاد بگیرند که وزن خود را جابجا کنند، زیرا برای رسیدن به آن باید به یک سمت حرکت کنند.

از یک اسباب بازی یا صدا استفاده کنید تا کودک سر خود را بچرخاند . جایی که سر می رود، بدن معمولاً دنبال آن می شود. از اسباب بازی یا موسیقی استفاده کنید و از کودک بخواهید سر خود را بچرخاند. اگر از اسباب بازی استفاده می کنید، با اسباب بازی در میدان دید کودک شروع کنید و سپس آن را خارج کنید. اسباب بازی را در جهتی که می خواهید بغلتد حرکت دهید.

سعی کنید غلت زدن  را شروع کنید. در حالی که کودک به پشت است، با نوک زدن کودک به یک طرف شروع کنید و سپس ببینید که آیا کودک می تواند عمل غلت زدن  را تمام کند. با بهتر شدن میزان حرکتی که انجام می دهند را افزایش دهید. می توانید سعی کنید کودک را با استفاده از پاهای او بکشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید