چگونه یک پدر خوب باشم- قسمت اول

چگونه یک پدر خوب باشیم

اگر می‌خواهید راز پدر خوب بودن را بدانید، در اینجا نکات ساده‌ای که فرزندانتان از شما می‌خواهند آورده شده است. و همانطور که مشخص است، این لحظات کوچک در واقع بزرگترین لحظات هستند.

فقط برای سرگرمی، سعی کنید چیز جدیدی را در این لیست پیدا کنید یا کاری که مدتی است انجام نداده اید، و برای انجام آن امروز یک هدف شخصی تعیین کنید.

با هم به گاراژ بروید.

دفعه بعد که برای تعمیر چیزی یا ساختن چیزی به گاراژ رفتید، فرزندتان را همراه خود بیاورید. آنچه را که می‌خواهید انجام دهید توضیح دهید و اجازه دهید به شما کمک کند. راهنمایی و صبر خود را به فرزندتان هدیه دهید. ممکن است انجام کار بیشتر طول بکشد، اما روز فرزندتان را می سازید.

با بچه هایتان برقصید

مهم نیست که نتوانید برقصید. تاب بخورید، به صورت دایره ای بچرخید، بالا و پایین بپرید. یک لیست پخش مهمانی رقص خانوادگی عالی را انتخاب کنید .نه تنها لذت خواهید برد، بلکه گوش دادن به موسیقی با هم پیوندهای خانوادگی سالمی ایجاد می کند و خاطرات مثبت را شکل می دهد.

به یک روتین پایبند باشید.

کاری که شما و فرزندتان می توانید هر روز یا حداقل هر هفته با هم انجام دهید.

به فرزندتان اجازه دهید صبح‌ها به شما کمک کند لباس بپوشید (جوراب یا کمربندتان را انتخاب کنید، کفش‌هایتان را بپوشید و غیره)، شب‌ها دندان‌هایتان را با هم مسواک بزنید. لازم نیست چیز خاصی باشد، اما زمان و منظم بودن یک مراسم مشترک برای کودک شما خاص خواهد بود.

سوال بپرسید.

اگر فرزندتان مشکلی را به اشتراک می‌گذارد، سعی نکنید آن را برطرف کنید یا پدرانه برخورد نکنید. سخت است  ولی زمانی که فرزندتان صحبت میکند فقط گوش کنید وقتی حرف میزنند اگر لازم بود، سعی کنید به آرامی آنها را در جهت یک راه حل هل دهید. اما در واقع، آنها فقط از شما می خواهند که گوش کنید.

قوانین را آموزش دهید.

هنگامی که در حال تماشای رویداد ورزشی مورد علاقه خود در تلویزیون هستید، زمانی را برای توضیح قوانین بازی برای کودک خود اختصاص دهید. احتمالاً در نهایت یک دوست خواهید داشت که بازی بعدی را با او تماشا کنید.

پیام بگذارید.

اگر به فرزندتان کارت تبریک می دهید، یک یادداشت اضافی از دل خود بنویسید. چه یک پاراگراف باشد و چه یک جمله، کلمات شما برای فرزندتان یک دنیا معنا خواهند داشت.

در روزهای عادی، کودک خود را با یادداشت هایی در جعبه ناهار مدرسه یا یادداشت های روی آینه حمام او غافلگیر کنید. می توانید یک جوک بگویید، آنچه را که در مورد آنها تحسین می کنید بنویسید یا فقط بگویید “دوستت دارم”.

با صدای بلند بخوانید.

فرزند شما هیچ وقت آنقدر پیر نیست که برایش خوانده شود . برای بچه های کوچکتر، یک داستان قبل از خواب بخوانید. برای بچه‌های بزرگ‌تر، می‌توانید به نوبت یک کتاب را با صدای بلند بخوانید.

اگر به ایده هایی برای کتاب نیاز دارید، حتما به فروشگاه ما سر بزنید.

یک قرار قهوه بگذارید.

بازی رومیزی یا بازی کارت مورد علاقه خود را به کافی شاپ محله خود بیاورید، سپس در حین بازی از خود با یک نوشیدنی فانتزی پذیرایی کنید – قهوه برای شما، شکلات داغ برای فرزندتان.

در فروشگاه ما لیستی از بازی‌های رومیزی خانوادگی مورد علاقه ما برای همه سنین وجود دارد.

فرزندان خود را غافلگیر کنید.

یک روز زودتر از سر کار به خانه بیایید، حتی اگر فقط نیم ساعت زودتر باشد. یا روز یا صبح را مرخصی بگیرید و با بچه هایتان کار سرگرم کننده انجام دهید، حتی اگر سالی یک بار باشد. می توانید یکی از فیلم های پدر مورد علاقه خود را با هم تماشا کنید، یک بازی انجام دهید یا برای خوردن ساندویچ بیرون بروید.

فرزندان خود را به سر کار بیاورید.

حداقل یک بار این کار را انجام دهید. میزتان، جایی که قهوه‌تان را پر می‌کنید، و اتاق کنفرانسی که در آن برای بیدار ماندن در جلسات هفتگی‌تان مبارزه می‌کنید، به آنها نشان دهید. به آنها بگویید وقتی از آنها دور هستید در تمام روز چه می کنید.

 

ادامه نکات را در خبر بدی بیان میکنیم. همراه ما باشید….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید