چگونه یک پدر خوب باشم- قسمت دوم

چگونه یک پدر خوب باشیم-قسمت دوم

اگر می‌خواهید راز پدر خوب بودن را بدانید، در اینجا نکات ساده‌ای که فرزندانتان از شما می‌خواهند آورده شده است. و همانطور که مشخص است، این لحظات کوچک در واقع بزرگترین لحظات هستند.

فقط برای سرگرمی، سعی کنید چیز جدیدی را در این لیست پیدا کنید یا کاری که مدتی است انجام نداده اید، و برای انجام آن امروز یک هدف شخصی تعیین کنید.

چیزی قوی بگویید.

عشق بی قید و شرط خود را با گفتن آن با صدای بلند به طور منظم به فرزندتان یادآوری کنید. می توانید بگویید «تو برای من مهم هستی» یا «احساس می کنم خیلی خوش شانس هستم که پدرت هستم» یا فقط «دوستت دارم».

داستان بگویید.

کودک شما عاشق شنیدن داستان های ساده از دوران کودکی شماست. همچنین، درباره زمانی که آنها جوان بودند ، داستان بگویید .

بیرون بروید.

وقتی از سرکار برمیگردید خسته شده اید اما بچه ها رابه بیرون ببرید. چند دقیقه تمام چیزی است که نیاز دارید. می‌توانید با هم به دنبال اشکال‌های جالب بگردید، بازی‌های گیرایی را انجام دهید یا با دوچرخه‌های خود به سرعت در اطراف بلوک بگردید.

شام درست کنید.

مهم نیست که آشپز خانواده شما هستید یا شریک زندگی شما معمولاً آشپزی را انجام می دهد، یک شب انتخاب کنید و با بچه ها شام درست کنید. آنها را در تصمیم گیری در مورد اینکه چه چیزی درست کنید، مشارکت دهید، سپس آنها را در کار ساخت آن مشارکت دهید. (به عنوان یک امتیاز اضافی، آنها به احتمال زیاد شامی را می خورند که در تهیه آن کمک کرده اند.)

جوک بگویید.

به عنوان جایگزین، می توانید به نوبت از یکدیگر سوالات خنده دار بپرسید زیرا تحقیقات نشان می دهد که وقتی با هم می خندید، احساس ارتباط بیشتری می کنید و رابطه خود را تقویت می کنید.

اگر بسیاری از جوک‌های مناسب برای بچه‌ها را نمی‌دانید، حتما از فروشگاه ما تهیه کنید.

خانه داری یا بازی با بالش.

تحقیقات نشان می دهد که این نوع بازی باعث ایجاد هوش هیجانی و شادی برای بچه ها می شود

سپاسگزاری خود را نشان دهید.

وقتی فرزندتان کاری مفید انجام می دهد یا کاری را که همیشه باید به او یادآوری کنید به یاد می آورد، به چشمان او نگاه کنید و بگویید “متشکرم”

عکس ها را نگاه کنید.

چه یک آلبوم عکس فیزیکی یا یک پوشه از تصاویر در رایانه خود داشته باشید، کنار هم بنشینید و عکس های خانوادگی را بررسی کنید. تعطیلات خانوادگی مفرح، اولین قدم های فرزندانتان و جشن های تولد را دوباره تجربه کنید.

با هم ورزش کنید.

چیزی مانند تنیس یا بسکتبال را امتحان کنید،

بگویید بله.

وقتی معمولاً «نه» می‌گویید، با گفتن «بله» فرزندتان را غافلگیر کنید. آیا می توانم یک تکه شکلات داشته باشم؟ آره! آیا می توانیم یک بازی انجام دهیم؟ آره! میشه راهنماییم کنین چطوری رانندگی کنم؟ اوه…بله؟

عذرخواهی کنید.

عذرخواهی از فرزندتان شما را به یک والدین «ضعیف» تبدیل نمی کند. عذرخواهی به فرزند شما می آموزد که چگونه انسانی مهربان و متفکر باشد.

اگر اعصاب خود را از دست دادید و صدای خود را بلند کردید، به فرزند خود بگویید متاسفید و سعی خواهید کرد دفعه بعد بهتر عمل کنید. اگر قصد داشتند چیزی به شما بگویند و شما توجه نکردید، عذرخواهی کنید و از آنها بپرسید که آیا دوباره به شما می گویند یا خیر. اگر قولی دادید اما نتوانستید به آن عمل کنید، برنامه خود را برای جبران آن به آنها بگویید.

صداقت شما یکی از ابتدایی ترین درس های زندگی را به فرزندتان می آموزد که چگونه مسئولیت رفتار خود را بپذیرد.

در مراسمات حاضر شوید.

در کنسرت‌های فرزندتان، بازی‌های توپ، نمایش‌های رقص، نمایشگاه‌های علمی شرکت کنید. سرگرمی ها یا علایق آنها هرچه که باشد، در آنجا باشید.

در آغوش بگیرید

هنگامی که کودک از والدین خود گرما و محبت می گیرد، شادی و رفاه، او را برای زندگی شکل می دهد. تحقیقات نشان می دهد که ابراز محبت به فرزند شما نتایج مثبتی در طول زندگی برای کودک دارد. این شامل عزت نفس بالاتر، ارتباط بهتر والدین و فرزند، و مشکلات روانی و رفتاری کمتر است.

آیا نمونه های روزمره دیگری از این که چگونه یک پدر خوب باشیم را می شناسید؟ نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید