7 کاری که باید قبل از اینکه فرزندتان به مدرسه برود انجام دهید!

این ایده ها را امتحان کنید تا به آمادگی فرزندتان برای بازگشت به مدرسه کمک کند.

  • تمرین در خانه

سعی کنید چند هفته قبل از شروع مدرسه وارد روال عادی مدرسه شوید. از فرزندتان بخواهید در طول سال تحصیلی در ساعتی که می خواهد بخوابد و بیدار شود. داشتن برنامه منظم برای خواب و صبحانه به کودک شما کمک می کند تا احساس ثبات داشته باشد و با تغییر شرایط دیگران، یک برنامه روتین ایجاد کند.

نمودارها یا فهرست‌ها می‌توانند به بچه‌ها در مسیر روال‌ ها کمک کنند. گاهی اوقات لیست کارهایی که فقط بزرگسالان از آن استفاده می کنند در نظر گرفته می شود، اما برخی از بچه ها می توانند از داشتن لیستی از کارهایی که انتظار می رود هر روز انجام دهند سود ببرند. تهیه نمودار با تکالیف نوشته شده یا با تصاویر می تواند به کودکان کمک کند تا ببینند از آنها چه انتظاری می رود و به سازماندهی روزشان کمک کند.

مرتب کردن تختخواب، خوردن صبحانه، مسواک زدن و قرار دادن کوله پشتی با تکالیف در داخل آن، همگی می توانند موارد یا تصاویری باشند که به نمودار اضافه شده اند. می توانید با نمایش هر روز به صورت جداگانه یا هفتگی، این نمودار را سازماندهی کنید. مرتب کردن کارها از صبح تا شب، یا حتی داشتن نمودار جداگانه برای ساعات مختلف روز، می تواند به کودک شما کمک کند تا با برنامه های روزانه صبح و شب خود آشنا شود. نمونه‌های آنلاین زیادی از نمودارها وجود دارد که از تصاویر استفاده می‌کنند، بنابراین احساس نکنید که مجبورید خودتان آن را بسازید.

  • غذا خوردن

خوردن ناهار در مدرسه ممکن است تجربه جدیدی باشد اگر این اولین سالی است که آنها در مدرسه غذا می خورند. بنابراین اجازه دهید به ظرف ناهار خود عادت کنند، به پیک نیک بروند (این یک فرصت عالی برای بیرون رفتن است) به عنوان یک آزمون آزمایشی برای مدرسه.

شب قبل ناهارهای سالم را با هم بچینید و سعی کنید در صورت امکان به فرزندتان گزینه هایی بدهید. ایجاد یک “زنگ ناهار” مثلا در حیاط یا انباری خانه را در نظر بگیرید، جایی که بچه ها می توانند بارهای گرانولا یا سایر تنقلات را برای اضافه کردن به ناهار خود انتخاب کنند. اگر کیسه‌هایی از میوه‌ها یا سبزیجات درست کنید تا در طول هفته به مدرسه ببرند، می‌توانید همین تنظیمات را در یخچال هم درست کنید.

  • صحبت کردن

حتی اگر فرزند شما به همان مدرسه سال قبل برگردد، باز هم متفاوت خواهد بود. بنابراین با فرزندتان در مورد معلم جدیدش و انتظارات متفاوتی که ممکن است با ارتقاء یک کلاس در مدرسه به وجود بیاید، صحبت کنید .  حتی می توانید در کنار مدرسه رانندگی کنید تا به آنها یادآوری بصری بدهید که کجا خواهند رفت.

 

اگر فرزند شما به مدرسه جدیدی می رود، این نیز یک راه عالی برای ایجاد احساس راحتی در فرزند شما است و به او فرصتی برای دیدن ظاهر آن می دهد. از آنها بپرسید که در مورد تغییر چه احساسی دارند و آیا چیزی وجود دارد که نگران آن هستند.

  • از وسایل مدرسه استفاده کنید

رفتن به خرید لوازم مدرسه می تواند راهی عالی برای هیجان زده شدن در مورد شروع مدرسه باشد، اما در واقع استفاده از آنها نیز می تواند کمک کننده باشد. سعی کنید کاردستی‌هایی با نشانگر، چسب، قیچی و سایر موادی که در مدرسه استفاده می‌کنند بسازید. تمرین بیشتر آنها با استفاده از این مهارت های حرکتی ظریف نه تنها به رشد آنها کمک می کند، بلکه به افزایش اعتماد به نفس و کاهش برخی نگرانی ها کمک می کند. هنگامی که کاردستی یا فعالیتی انجام می‌دهید، حتماً تأکید کنید که گذاشتن وسایل در جایی که به آنها تعلق دارد، مرحله نهایی مهمی است. بالاخره این مسئولیت آنها در کلاس درس خواهد بود!

  • با هم بخوانید

خواندن برای پیشرفت عالی است و آنها احتمالاً در مدرسه زمان داستان خواهند داشت. تمرین بی‌حرکت نشستن و نگه داشتن دست‌ها در حین خواندن با صدای بلند. از کتابخانه محلی خود دیدن کنید و ببینید آیا آنها زمان داستانی برای تمرین بیشتر دارند یا خیر! کوچولوی شما به شنیدن صدایی متفاوت که با صدای بلند برای او خوانده می شود و در یک محیط گروهی قرار می گیرد، عادت می کند.

  • فعالیت ها

با شروع مدرسه، بسیاری از فعالیت های فوق برنامه شروع می شود. با آنها صحبت کنید و ببینید که در چه چیزی بیشتر علاقه مند هستند و در آن شرکت کنند. خیلی خوب است که به فرزندتان اجازه دهید چیزهای مختلف را امتحان کند و یاد بگیرد که از چه چیزی بیشتر لذت می برد. رفتن به یک مدرسه تمام روز برای اولین بار می تواند خسته کننده باشد، بنابراین ممکن است بخواهید چند هفته صبر کنید تا فرزندتان را برای فعالیت های اضافی ثبت نام کنید. همه بچه ها به این زمان برای استراحت نیاز ندارند، بنابراین ابتدا به راحتی کودک خود فکر کنید.

پاییز را برای دانش‌آموزان مانند شنبه‌ها برای بزرگسالان در نظر بگیرید، برخی افراد در پایان روز خسته شده‌اند و برخی دیگر طوری به نظر می‌رسند که گویی هنوز انرژی زیادی برایشان باقی مانده است.

  • خداحافظی کردن

سریع انجام دهید! خداحافظی کوتاهی کنید و سپس بروید.

نگهداشتن دست فرزند  برای آرام کردن کودکتان، خداحافظی را طولانی می کند و کار را برای همه سخت تر می کند. کودک شما که سال جدید مدرسه را شروع می کند می تواند یادآور سرعت رشد او باشد، اما تمام تلاش خود را بکنید که جلوی او احساساتی نشوید. می دانید که حالشان خوب خواهد شد، اما اگر گریه شما را ببینند، فکر می کنند چیزی برای ترسیدن وجود دارد و ممکن است عصبی شوند.

با پایان یافتن تابستان، مهم است که بر هیجانات ناشی از سال تحصیلی جدید تمرکز کنید. هنگام شروع یک سال جدید، چیزهای زیادی وجود دارد که باید منتظر آنها بود، و حفظ نگرش مثبت کلیدی برای یک سال تحصیلی موفق است!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید